BİZDEN

tarihce
tarihce

 

 

 

Kurucumuz Orhan Örnek, üniversite eğitimi sonrasındaki kısa süreli profesyonel çalışma hayatından sonra askerlik görevini yerine getirmesinin ardından, bundan 40 yıl önce Türk Tekstilinin doğduğu yer olan Sultanhamam’da tekstil sektörü ile tanışmıştır. Uzun süre ailesiyle birlikte tekstil sektöründe çalıştıktan sonra 1994 yılında kendi tekstil şirketini kurmaya karar vermiştir. Bugün OR-BEY Tekstil, Orhan Örnek ve çocuklarıyla birlikte her geçen yıl büyüyerek yoluna devam eden profesyonel bir aile şirketi konumundadır.

OR-BEY TEKSTİL, 1994 yılındaki kuruluşundan buyana dış giyimlik kumaş imalatı ve toptan satışı konusunda uluslararası tekstil pazarında sektörün en esnek, en çözüm odaklı ve en dinamik oyuncularından biri olmuştur.

 

 

 

 

Bugün OR-BEY, İstanbul’daki 750 m2 merkez ofisi ve Velimeşe OSB’deki fabrikasında 18.000 m2’lik kısmında (toplamda 30.000 m2 açık alan) yıllık 3,5-4 milyon metre kumaş imalatına devam etmektedir. OR-BEY firması dünyanın farklı kıtalarındaki farklı ülkelerin bilindik çeşitli markalarına ve imalatçılarına doğrudan ihraç etmekte; kalan kısmını ise iç piyasadaki ihracatçı konfeksiyon imalatçılarına ve Türkiye’nin bilinirliği yüksek perakende markalarına satmaktadır. Gerek iç piyasada gerekse uluslararası alanda markalaşmış firmaların tedarikçisi olmak, şirketimizin kalite, tasarım ve trend odaklı bir şirket olma politikasını gün geçtikçe daha da arttırmasını sağlamaktadır.

Firmamız son senelerde daha çok %100 Yün ve Yün karışımlı kumaş üretiminde uzmanlaşmış olup, yün konusundaki uzmanlığına ek olarak Keten, Pamuk, Polyester Viskon kumaş üretimine de değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda devam edilmektedir.

OR-BEY gelecekte de hızla değişen moda trendlerine ve pazar ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde kendini geliştirmeye ve çözümler üretmeye devam edecektir.

EnglishTurkish
error: Sertifikalarımız Korumalıdır !